2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Ankastre Ocaklar

 Ankastre ocaklar, diğer ankastre mutfak setlerinin önemli parçaları ile birlikte yemek pişirmeyi kolaylaştıran ürünlerdir. Ankastre ocakları tek olarak kolaylıkla alabilirsiniz. Yahut da ankastre ocak, davlumbaz, ankastre ocak ve fırın seti olarak alabilirsiniz.

  Günümüz modern mutfaklarında daha çok ankastre ocak ürünlerin kullanımı tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenlerinin başında ise ankastre ocakların şıklığı ve dayanıklılığı gelmektedir. Sonrasında ise oldukça rahat ve pratik bir kullanım sağlamaları önemli bir yer tutar. Ayrıca ankastre ocakların temizliği de oldukça kolaydır. Tüm bu özellikleri ankastre ocaklarını günümüz mutfaklarının vazgeçilmezleri yapmıştır.

 

Üretim Malzemesi Ve Kullanım Alanlarına Göre Ankastre Ocaklar

 Günümüzün en önemli mutfak aletleri arasında olan ankastre ocaklar, kullanılan malzemeye göre çeşitlere sahiptirler. Buna göre üretiminde emaye ve cam kullanılarak üretilen iki çeşit ankastre ocak bulunur. Kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak her iki ankastre ocak modelin de kullanıcılarına sağladığı avantajlar mevcuttur.

 Cam ankastre ocak çeşitlerini daha çok Esty, Ferro ve Beko ve benzeri markalar üretmektedir. Cam ankastre ocaklar siyah, beyaz ve inox renk seçenekleriyle tüketicilerin tercihine sunuluyor. Bu sayede farklı zevklere hitap eden uygun seçeneklerin varlığı söz konusu olmaktadır. Ankastre ocaklar, kullanıldıkları mutfaklarda çok modern ve şık bir duruşa sahiptirler.

 

Ankastre Ocakları Birbirinden Ayıran Diğer Özellikler

 Ankastre ocaklar ayrıca elektrikli ve gazlı olmaları bakımından da ikiye ayrılmaktadır. Gazlı ankastre ocak modellerinin kullanımı çok daha yaygın durumdadır. Bu nedenle en iyi bilinen modeller arasında gazlı olan seçenek öne çıkmaktadır. Ancak inovatif indüksiyon teknolojisine sahip elektrikli ankastre ocakların tercih edilirliği önemli ölçüde artış göstermektedir.

 Elektrikli ankastre ocaklar sensörlü çalışırlar. Bu özellikleri sayesinde sıcaklığı kontrol ederek yemeğin yanmasının önüne geçen bir yapıya sahiptirler. Bununla birlikte temizlemesi ve kullanımları da son derece kolaydır. Elektrikli ankastre ocaklar sundukları pek çok önemli avantajlar söz konusudur. Ancak elektrikle çalışmalarından dolayı elektrik kesintilerinde yemeğin ocakta kalma ihtimali vardır.

 

Ankastre Ocak Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

 Üretildiği malzeme bakımından iki farklı ankastre ocak modeli bulunmaktadır. Yine aynı şekilde elektrikli ve gazlı olarak farklı çalışma prensiplerine sahip modellere ayrılmakta olan ürünlerdir. Bu bakımdan ankastre ocak fiyatlarına etki eden pek çok unsurun varlığı söz konusudur. Ancak ankastre ocak fiyatlarına etki eden en önemli unsurların başında ürünün üretiminde kullanılan malzeme gelmektedir.

 Ankastre ocakların üretiminde kullanılan malzeme göz önünde bulundurularak fiyat değerlendirilmesi yapıldığında daha net sonuç çıkmaktadır. Buna göre genellikle cam olan ürünlerde fiyatlar bir miktar daha yüksek oranlarda olmaktadır. Buna rağmen yine de bu durum markadan markaya önemli bir değişiklik gösterebilmektedir.

 

 Ankastre Ocak Seçimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Günümüz mutfağının en önemli ihtiyaçlarından biri olan ankastre ocakları seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Bu hususlara dikkat edildiğinde en doğru tercihi yapmak çok daha kolay bir hal alır.

 Ankastre setinizin ölçülerine göre üç farklı modülde 60, 70 ve 90’lık olmak üzere üretim yapılmaktadır. Eğer ankastre ocağınızı ankastre mutfak setinin bir parçası olarak alacaksanız zaten ölçüleri uygun gelecektir. Ayrı olarak alacaksanız seçeceğiniz modelin mutfağınızın yahut ankastre fırınınızın ölçülerine uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

 Oldukça fazla sayıda marka ve model ankastre ocak arasından seçim yapmak biraz güç olabilmektedir. Fakat ihtiyacınız ve bütçeniz için en ideal ankastre ocağı almak oldukça önemlidir. böylelikle mutfağınızın şıklığına şıklık katmanız kolaylaşacaktır. Farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunan doğru adrestesiniz. En kaliteli ve en şık ankastre ocak seçenekleri sizlerin tercihi olmayı bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.