1000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Ankastre Fırınlar Ve Özellikleri

Seçilebilecek dört ankastre fırın vardır: tek fırınlar, çift fırınlar, çift ankastre fırınlar ve kompakt fırınlar. Hepsi yaklaşık 60 cm genişliğindedir, ancak yüksekliği değişir. Tek fırınlar çift fırınlardan daha ucuzdur. Daha yüksek bir fiyat ödemeniz size daha fazla özellik kazandırır, ancak hepsine ihtiyacınız olmayabilir. Ne tür bir fırın aradığınızı biliyorsanız, hangisinin en iyisi olduğunu bulmak için yerleşik fırın incelemelerimize bakabilirsiniz.

 

 Tek Vs Çift Fırın

 Vermeniz gereken ilk kararlardan biri, tek bir fırının yeterli olup olmayacağıdır. Bunun ile birlikte çift fırını tercih edip etmeyeceğinizi bilmektir.

 

 Tek Fırın

 Tekli fırınlarda pişirilecek, kızartılacak ve ızgara yapacak tek bir fırın varken, çoğu şeyi pişirmek için genellikle yeterli alan vardır. Tekli fırınlar yaklaşık 60 cm yüksekliğindedir. Mutfağınızdaki herhangi bir yere sığabilir. Örneğin tezgahın altı veya göz seviyesindeki bir dolapta yer bulabilirsiniz.

 Artıları: Özellikle elektrikli bir modele giderseniz, dükkanlardaki diğer fırın türlerinden daha fazla tek fırın bulacaksınız.

 Eksileri: Yemek pişirmek için yalnızca bir fırına sahip olmak, özellikle aynı anda hem pişirmek hem de ızgara yapmak istiyorsanız veya yapacak çok fazla yemek pişirmeniz varsa, bazıları için bir sınırlama olacaktır.

 

 Çift Fırın

 İki fırına sahip olmak, tek bir pişirme yerine daha fazla pişirme seçeneği sunar. Küçük fırınlarda her zaman bir ızgara olacaktır ve daha yüksek özellikli modellerde bazen ana fırında da bir tane bulacaksınız. Çift ankastre fırın boyutları yaklaşık 90 cm yüksekliğindedir ve göz seviyesindeki dolaplara yerleştirilmiş olmaları gerekir.

 Artıları: Izgarayı üst fırında ve ana fırında aynı anda kullanabilirsiniz. Farklı fırın sıcaklıkları gerektiren yemekleri aynı anda pişirebilirsiniz.

 Eksileri: Mutfağınızda tek bir fırından daha fazla yer kaplıyor ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha az model var.

 

Küçük Kompakt Fırınlar Vs Çift Ankastre Fırınlar

 Bu iki fırın arasında da karşılaştırma yapalım.

 

 Tek Kompakt Fırın

 Kompakt bir fırın sadece 45 cm yüksekliğinde ve büyük bir yerleşik mikrodalga ile aynı büyüklükte olan tek bir fırından daha küçüktür. Kompakt fırınlarda genellikle fırın bölmesinde bir ızgara bulunur. Ana aile fırını yerine ek pişirme seçeneği olarak kullanılması daha muhtemel olan kompakt buharlı fırınlar da satın alabilirsiniz.

 Artıları: Mutfağınızdaki alan geniş ise, kompakt bir fırın iyi bir seçenektir.

 Eksileri: Kompakt boyutlara rağmen içeride fazla yer olmamasıdır. Bu nedenle büyük misafir yemeğini kompakt bir fırında pişirmeyi planlamayın.

 

 Çift Ankastre Fırın

 İki fırının esnekliğine ihtiyacınız varsa, ancak mutfak alanı sınırlıysa, çift ankastre fırın sizin için en iyi seçenek olabilir. Çift ankastre fırınlar yaklaşık 72 cm yüksekliğindedir ve bir tezgah altı ünitesine sığabilir veya göz hizasında konumlandırılabilir.

 Artıları: Yine iki fırın alıyorsunuz, ancak tam boyutlu çift fırının kullanacağı alandan daha azını kullanacaksınız.

 

 Eksileri: Çift ankastre fırınlar, özellikle ana fırın, beklediğinizden daha küçük olabilir. Bunun nedeni, üreticilerin iki fırını, tek bir fırından yalnızca 12 cm daha uzun olan bir alana yerleştirmiş olmalarıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.