2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Toplam 4 ürün bulunmaktadır.
Planya Modelleri Ve Özellikleri

Odun testere işlemlerinde kesim ve kesme işlemlerinde kullanılan planya makineleri, çeşitli marka seçenekleri ve hepsiburada.com kalitesi ile sizlere geliyor. Hepsiburada.com garantisi ile tezgah ve taşınabilir dahil olmak üzere çeşitli ebatlarda planya makineleri, güç seviyesine ve kullanım yerine bağlı olarak farklı tiplerde satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda planya fiyatları da özel olarak ayrılmaktadır.

Bıçakları sayesinde talaşları düzeltilmiş parçalardan keser ve ızgara, uç ucunu, bölme penceresini ve eğimli yüzeyleri açarak birçok işlemi gerçekleştirir. Planya makineleri, motorun bıçağa kayışlardan içinden geçen gücünü aktarırken, bıçağın çalışması yatay eksende gerçekleşir.

Planya bıçağın önünde ve arkasında iki tepsi bulunur. Bu masalar planya makinesinin hareketli parçalarının bir parçasıdır ve kesme işlemi sırasında çıkarılacak talaş kalınlığını kontrol eder. Planya makinelerinde çalışırken, önce büyük bir yüzeye, ardından dar bir yüzeye büyük yüzeye dik olmalıdır.

Planya Nedir?

Planya, başka bir deyişle, manuel planya, kas kuvveti kullanarak bir ağaç oluşturmak için bir araçtır. Planyaya basıp hareket ettirdiğinizde, alt bıçağı tahtayı kesmeye zorlarsınız. Planya makinesinin kenarı, tren raylarında olduğu gibi tahtadan kaymayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, tahta üzerinde ardışık hareketlerle çalışabilirsiniz. Siz de modellere göre planya satın al işlemleri ile karar verebilirsiniz.

Oyun makinesi, el aleti olmadan ekipmanın çoğunu temsil eder ve elektrik enerjisi ile çalışır. Planya olarak satılan ürünlerde makinenin kalınlığı ve makinenin kalınlığı ağaç işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu makine ahşap parçaların kalınlığını ve genişliğini istenen dereceye kadar artırmaya yarar. Bir planya makinesinden farklı olarak, bir tahta parçasının tepesinden talaş sökerek işler. Metal kesmek için özel planya makineleri de var, ancak planya makinelerinden daha büyük makineler. Özellikle el planyaları dekorasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu modellerin planya fiyatları da ona göre ayarlanmaktadır.

Yiv Açma Bıçağı ve Yiv Açma Topu

Planlayıcının birçok parçası var. Düzenli olarak değiştirmeniz gerekebilecek bu parçaların en yaygını planlayıcıdır. Planya bıçağı planya altına monte edilmek üzere tasarlanmıştır ve sadece uç keskindir. Bu nedenle, üzerine tıkladığınızda, tahta kırarak ileri hareket edebilir. Planya bıçağı donuklaştığında, keskinleştirebilir veya yenisiyle değiştirebilirsiniz. Planya bıçağına ek olarak, önemli parçalardan biri bilye düzlemidir. Elektrikli modellerde, bir kalem şeklinde de olabilir.

Yaylı bilyeyi kullanarak, kesme bıçağında küçük değişiklikler yaparak, kesmek istediğiniz kalınlığı ayarlayabilirsiniz. Bir planyadaki değirmeni aksine, çentik ilerleyerek ilerlersiniz. Planya ile gerçekleştirdiğiniz sürece planya denir. Planya, tek ağızlı bir alet kullanılarak doğrusal bir kesme hareketi ile tahtaların yatay veya dikey yüzeylerden çıkarıldığı bir işlemdir. Planyalanmış kereste, bu işlemin uygulandığı bir odun parçası. Planlamak istemiyorsanız, rendelenmiş odun satın alabilirsiniz.

Gömme İşlemi Veya Gömme Makinesi?

Birçok insanın düşündüğünün aksine, planya ve kalan açma makinesi birbirinin yerine kullanılmaz. Ahşap yüzeyleri bir uçtan diğerine düzlemek için bir planya makinesi kullanılırken, kavisli ve trapez yüzeyleri düzeltmek için bir zıvana açma makinesi kullanılır. Dik açılarda açı yapmak için de kullanılabilir.

Bir zıvana açma makinesi kullanarak, bir planya makinasında bile yüzeyleri daha düzgün hale getirebilirsiniz. Tüm kullanımlara ve ihtiyaçlara uygun planya modelleri için kategoriye göz atabilirsiniz ve planya siparişi verebilirsiniz. Ayrıca, elektrikli ev aletleri kategorimizde sahip olmak istediğiniz diğer birçok ürün sizi bekliyor. Görüntüleyerek verimli, güvenilir ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Planya Tiplerinin Özellikleri Nelerdir?

En önemli planya tipleri motor gücüne göre kategorize edilir. Motor gücüne bağlı olarak 450 watt ila 750 watt arasında farklı modeller vardır.

Planyalar için motor devri de önemlidir. Döngü seçenekleri, dakikada 16.000 ila 19.500 devir arasında değişen hızları içerir. Planya derinliğine ve genişliğine bağlı olarak çeşitli seçenekler mevcuttur. Zıvana açma makineleri fonksiyonel olarak daha faydalı makinalardır.

Planya İle İlgili Hususlar

Planya arasında seçim yaparken, ürün seçenekleri kullanım amaçlarına göre değerlendirilmelidir. Yüksek hızda ve motor gücünde planlama seçenekleri profesyonel planlayıcılar olarak tanımlanmaktadır. Bu ürünlerle daha hızlı sonuç alınabilir. Amatör ve hobi amaçlı planya makineleri daha ekonomik ve basit makineler olabilir.

Planyalar ayrıca başka bazı faydalı özelliklere sahip olabilir. Toz torbası, kılavuzlar ve oluk derinliği ayarlayıcı gibi özellikler, planya siparişi seçenekleri seçerken takdir edilebilir. Bu özellikler nedeniyle fiyat planlaması değişebilir.

Uygulamaya Göre Planya Modelleri

Planya makineleri her türlü ahşap malzeme ile kullanılabilir. Odun dışındaki katı malzemelerle kullanılmamalıdır, çünkü ahşabın işlenmesi ve inceltilmesi için tasarlanmıştır. Planya kullanarak, kapıların kısaltılması, ahşap yüzeylerin sabitlenmesi ve istenen inceliklere getirilmesi gibi birçok farklı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Makinenin teknik özelliklerine bağlı olarak, oluk açmak veya viraj almak için kullanılabilir.

Planya bıçakları, makinedeki en önemli noktalardan biridir. Makinenin en iyi şekilde çalışması için bıçakların hassas olması gerekir. Bu keskinliği sağlamak için, makinelerin talimatlara uygun olarak kullanılması gerekir. Birçok makine modelinde, bıçakları koruyacak cihazlar vardır, ancak bu bıçakların makine çalışırken ve dururken dikkat etmesi gerekir. Planya bıçağının körelmesi durumunda, yenisiyle değiştirilmesi ve planya satın al işlemlerinin yapılması tavsiye edilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.