2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Yangın Tüpü Alışverişi

​​​​​​​İnsan hayatının gerekli güvenlik önlemleri çerçevesinde olası aksaklıklardan, kazalardan ve yangınlardan korunması gerekmektedir. Can ve mal kayıplarının üst düzeylere çıkma olasılığının her daim olduğu yangınlarda, ilk müdahaleyi yapmak adına kullanılan yangın tüpleri, tahribatı azaltmak ve yangını önlemek adına oldukça elverişlidir.

Yangın tüpleri, yangının çıktığı mekana, binaya göre kullanım olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle yangın tüpü kullanımı yapılırken, mekan içindeki malzemeler göz önünde bulundurularak, yanıcı ve yakıcı gazların etkileşimleri incelenerek  tercih edilmelidir.

Yangın tüpleri kendi aralarında çeşitliliğe ayrılmaktadır. Bunlardan ilki su ile söndüren yangın tüpleridir. Hava basınçlı ve Co2 tazyikli olan tüp çeşidi oldukça sık kullanılmaktadır. Bir diğer yangın tüpü çeşidi ise, hava kesici yangın tüpleridir. Bu yangın tüpleri ile yanan yere köpükle müdahale ederek ısı ile havanın arasındaki bağı koparmakta, bu sayede de yangını söndürmektedir.

Üçüncü yangın tüpü çeşidi ise, kimyasal reaksiyonlu tüplerdir. Bunlarda kuru kimyasal toz içeren yangın söndürücülerdir. Dördüncü yangın tüpü çeşidi ise, soğutma yolu ile yangına müdahale eden çeşitlerdir. 

Yangın Tüpü Kullanım Alanları

Yangın tüpleri, birçok binada tercih edilen yangın söndürme sistemidir. Okullarda, ofislerde, otellerde, hastanelerde, apartman dairelerinde, laboratuvarlarda, kütüphanelerde, restoranlarda ve daha birçok mekânda kullanıma açıktır.

Yangın tüplerinin kullanımı, tüpün çeşidine göre ve de aynı zamanda yangının çeşidine göre tercih edilmelidir. Yangınlar kendi aralarında sınıfsal olarak ayrılmaktadırlar. A sınıfı olarak ilk sırada yer alan yangın çeşidi, katı maddelerin bulunduğu  ortamlarda çıkan yangınlardır 

B sınıfı yangın çeşidi ise, yanabilen sıvıların olduğu mekanlarda çıkan yangınlardır. C sınıfı yangın çeşidi, yanıcı gaz maddelerin olduğu mekanlarda çıkan yangınlardır. Son olarak D sınıfı yangın çeşidi ise, yanabilen hafif metal gazların bulunduğu mekanlarda çıkan yangınlardır 

Yangının çeşidine göre müdahale edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde yangın söndürülmek yerine daha da alevlenecek, etkisi ömür boyu sürecek yıkımlara sebebiyet vermektedir. Yangın tüpleri hakkında detaylı bilgiye sahip, yanıcı ve yakıcı maddeler hakkında gidilmesi gereken yolu bilen bir firma ile kurulacak iletişim sonrası yangın tüpü  alışverişi yapılmalıdır.

Yangın Tüpünün Avantajları

Yangın tüplerinin birden fazla avantajı mevcuttur. Öncelikle farklı çeşitlerde birçok farklı özelliğe sahip  yangına müdahale etme gücüne sahiptirler. Ayrıca belli periyotlar halinde bakımları yapıldığı takdirde uzun yıllar boyunca kullanıma elverişli ve dayanıklıdırlar.

Yangın tüpü alışverişi yaparken, tüm hususlar göz önünde bulundurularak tüp temini yapılmalıdır. Aksi takdirde öngörülemeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Yangına müdahale edilmesi gereken yöntemler, yangının çıktığı mekâna ve mekanın içindeki malzeme yapısına göre farklılık göstermektedir.

Yangına müdahale çeşitleri olarak ön plana çıkan seçenekler, su ile soğutma işlemi, yanıcı maddeyi dağıtarak söndürme, havayı keserek söndürme ve yangını boğarak söndürme olarak adlandırılabilmektedir 

Yangın tüpleri, kaliteli malzeme ile üretilen, kullanımı uzun yıllar süren yangın söndürme sistemlerinden bir tanesidir. İnsanların ihmali sonucu ya da herhangi bir arıza ve aksaklık sonucu çıkan yangınlara, ilk müdahale her daim önem arz etmekte, oluşması muhtemel kötü tabloları asgari düzeylere çekmektedir.

Yangın Tüpü Temini

Yangın tüpleri, mekanın büyüklüğü ve tehlike oranlarına göre konumlandırılmaktadır. Az tehlikeli mekanlarda 50 metrekareye 1 adet 6 kg'lık yangın tüpü koyulmalıdır. Çok tehlikeli bölgelerde ise yine 50 metrekareye 1 adet 6 kg'lık ile birlikte her 200 metrekare alana 2 adet 6 kg'lık tüp yerleştirilmektedir.

Yangın tüpü alışverişi yaparken, kaliteli, sektöre hakim, ödeme kolaylıkları ve indirim kampanyaları ile dikkat çeken bir firma ile kontak kurulmalıdır. Gerekli tüp temini uygun fiyatlara kaliteli malzemeler eşliğinde yapılmaktadır.

Araç içi yangın tüplerinden bina içi yangın tüplerine kadar oldukça geniş ürün yelpazesine sahip bir marka ile ilişki içerisine girilmelidir. Online alışverişin birçok yönden daha avantajlı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda online alışveriş ile yangın tüpü temin etmek isteyen herkes, tek bir tıkla onlarca farklı seçeneğe ulaşma imkanı bulmaktadırlar.

Gizlilik ve güvenlik koşulları çerçevesinde yapılan her alışveriş firma güvencesi altında kargo teslim işlemleri gerçekleştirilmektedir. İstenen lokasyondan yüzlerce farklı ürüne ulaşmak, değerlendirmek ve incelemek oldukça kolay bir işlemdir. İnsan hayatında kalıcı izler bırakan yangın felaketleri ile ilgili her türlü donanım ve güvenlik önlemi anında alınmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.