2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Mobilya Kulpları
​​​​​​​
Mobilyaları açmak veya kapatmak için mutlaka kulplarının olması gerekir. Bu kulplar mobilyaların işlevine ve boyutlarına göre değişir.

Mobilya Kulp Çeşitleri

Avangard kulplar, değişik şekillerde üretilen renkleri de değişkenlik gösteren şık ve zarif kulp çeşitleridir. Bunlar genel de salonlar da veya şık mobilya ürünlerin de tercih edilir. Sürekli açıp kapanan çekmece veya kapılar için pek tercih edilmezler. Görüntüleri hoş ve zarif olduğu için çabuk eskimesi istenmeyecektir. Üstelik bu tarz kulplar işlevden çok göze hitap eden mobilya kulpları arasındadır.

Cam ve Modern Kulplar: Bunlar camdan elde edilmiş şeffaf görünümlü kulplardır. Cam sağlık açısından oldukça iyi bir doğal malzemedir. Cam kulplar hemen hemen her yerde karşımıza çıkan kullanım alanı çok olan kulplardır.

Modern kulplar ise, günümüz mobilyalarının yapısına göre üretilmiş her tür mobilyada tercih edilen sivri köşeli veya yuvarlak köşeli ve her tür boyutta üretilen modern kulplar pek çok mekanda karşımıza çıkar.

Düğme ve Gömme Kulplar:

Düğme kulplar düğmeye benzerliğinden dolayı bu adı alsa da köşesiz olan her tür şekilde düğme kulplar mevcuttur. Düğme kulplar her renkte üretilebilir. Her mekanın mobilya tercihine göre renk seçimi yapılabilir. Bunlar mobilyaların oldukça şirin ve sıcak görünüme kavuşmasını sağlarlar. Bu kulp fiyatları da renk ve malzeme kalitesine göre değişir.

Gömme kulplar, dışarıdan bakılınca görünmeyen ama açma ve kapama işlevi yapan kulp çeşitleridir. Bu gömme kulplar genelde krom malzemeden elde edilir. Krom olması daha dayanıklı olmasını sağlar. Genelde ağır mobilyalarda bu tarz kulplar tercih edilir. Dışarıdan bakılınca belli olmaması da görüntü açısından tercih edilme nedenleri arasındadır.

Porselen Kulplar:

Porselen kulplar eski çağlardan günümüze kadar gelmiş ve eski zamanların desenlerinden yola çıkılarak elde edilmiş kulplardır. Şık, zarif ve avam bir hava yaratan porselen kulplar bulundukları mobilyaları adeta ısıtırlar. Bu porselen kulp fiyatları diğerlerine göre biraz daha farklıdır. Porselen malzemeden olması ve işçilik açısından emeğin fazla olmasından dolayı fiyatta değişkenlik gösterir.

Çocuk Odası Çekmece Kulpları:

Çocuk odası kulpları, çocukların sınırsız hayal gücünde yer alan tüm renklerden üretilebilir. Her renkte olan bu kulplar değişik şekillerde de olabilir. Çiçek desenli, hayvan figürlü, top veya balon şeklinde çocuk odası çekmece kulpları bulunur. Çocuk odalarının vazgeçilmezi olan çekmeceler için en ideal kulp çeşitleri bunlardır.

Diğer Kulp Çeşitleri:

Yukarıda verilen kulp çeşitlerinden farklı olarak daha basit veya değişik boyutlarda olan kulplar da piyasada bulunmaktadır. Genelde metal olan bu kulplar düz, çizgili, desenli, ince veya kalın şekilde üretilir. Mobilyalarda fazla kulp takma yeri varsa eğer bu kulplar takılabilir. Mobilyaların şık, güzel, modern, spor veya zarif görünmesi bu kulplar sayesinde olur. Kulp çeşitleri oldukça fazla olduğu için üretildikleri malzemeler de değişik türdedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.