2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Şarjlı Matkap Ve Şarjlı Matkap
​​​​​​​
Günümüzde akülü vidalama cihazları elektrik bağlantısının olmadığı ya da kesilmiş olduğu birçok yapı ve onarım yada montaj işlerinde kesintisiz çalışma akışının sürmesi açısından yaşam düzenimizi kolaylaştırmada yardımcı olan yapı araç ve gereçleri arasında yer almaktadır. Yine bunun yanı sıra şarjlı matkap elektrik kablolarının işgal ettiği alanı ortadan kaldırarak kullanım alanı noktasında tasarruf sağlamaktadır.

Bu açıdan bakıldığında akülü vidalama cihazları arasında yer almakta olan şarjlı matkap ve akülü vidalama cihazları ister profesyonel kullanıma uygun olsun ister amatör kullanım olsun birçok yapı işlerinde ciddi anlamda pratik kullanımın sağlamaktadır.

Akülü Vidalama Cihazları Kullanım Alanları Nelerdir

Akülü vidalama cihazları birçok alanda kullanım kolaylıkları sağlamaktadır. Bu cihazlarla isterseniz mutfağınıza birkaç tane raf ekleyebilir ya da deprem gibi afet durumlarında devrilme tehlikesi olan çeşitli eşyalarınızı sabitlemek için kullanabilirsiniz. Bunun dışında evinizde ki gevşeyen vidalarınızı sıkmak gibi birçok onarım işlemlerinde de size ihtiyacınız olan desteği matkap ve vidalama aletleri sağlamaktadır.

Sizler de evinizde pratik kullanım açısından kolaylık sağlayan bu aletlerle delme ve vidalama gibi günlük hayatta sıklıkla yapılan işleriniz için bu akülü el aletleri çeşitlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede çeşitli onarım işlemleriniz de etrafınızda ki kimselerden bu işler için kullanacağınız bir cihaz istemek durumunda kalmazsınız.

Akülü matkapla delme ve vidalama işi yapılabilir mi?

Öncelikle hem hobilerinizle ilgili hem de acil bitirilmesi gereken birçok çeşitli onarım işlerinizle ilgili olarak bu akülü delici ve vidalama cihazları bu tarz basit işlerinizde sizlerin en büyük yardımcınız olacaktır. Bu sayede ayn akülü cihazınızla duvara tablo asmak için delik delebilir, elbise dolaplarınızın menteşelerinde yer alan vidaları sıkabilir ve birçok basit işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  Bu cihazlar genel olarak darbeli ve darbesiz matkap olmak üzere iki farklı çeşit özelliğine sahiptir.

Burada önemli olan delici ve vidalama cihazları arasında bir tercih yapmadan önce gerçekleştireceğiniz işlem ve bu işlemi uygulayacağınız alan ve zemini dikkatlice inceleyerek bu yönde ihtiyaç duyduğunuz ürüne daha nitelikli biçimde karar vermek olmalıdır. Nitekim darbeli matkap ve vidalama cihazları ileri ve geri yönde darbe fonksiyonuyla sağlam bir beton zemin ya da çelik gibi sert malzemelerde kolaylıkla işe yarayabilirken darbesiz özellikteki cihazlar bu tarz dayanıklı ve sert malzemeler üzerinde işinizi zora sokabilir. Satın alacağınız akülü bu durumları göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır.

Akülü vidalama aletleri nasıl seçilir?

Klasik bir tornavida ile uzun süren vidalama işlerini birkaç saniyede içerisinde yapabilme özelliği olan akülü vidalama cihazları çeşitli kullanım özelliklerine sahip bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse açılı sistemle çalışan akülü vidalama cihazları ulaşılması zor olan yerlerde bile vidalama işlemlerinde ayarlanabilir kafa durumları ve seri vidalama özellikleri ile oldukça kullanışlı durumda ki cihazlardır. Akülü alçıpan özellikle vidalama cihazları ise sunta, alçıpan ya da bu tarz ahşap zeminler gibi hassas alanlar üzerinde yapılması gereken bu vidalama işlerinde en çok tercih edilmekte olan akülü el aletleri olarak yer almaktadır.

Akülü matkap nasıl seçilir?

Akülü el aletleri seçerken hangi şarjlı matkap tercih edeceğinize dair karar vermekte zorlanıyorsanız, ihtiyacınız olan bir ürüne cihazın teknik bilgilerinin yazıldığı bir dokümanda belirtilen darbeyle uygulanan devir sayısı ya da darbeyle birlikte dakikada sağladığı devir sayısı gibi çeşitli bilgileri incelemekte fayda olacaktır. Uygulama yapılacak zemin ve malzemenin türüne göre darbe ve devir sayısı farklılık gösterecektir. Şarjlı matkap çeşitlerinde darbesiz olanlarda  ise dakikada sağlanan devir sayısı sizi  bu noktada en doğru seçime yönlendirecektir.

Sizler de şarjlı matkap ve akülü vidalama cihazı seçimlerinizde bu konuları göz önünde bulundurarak uygun tercihler de bulunabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.