2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Çivi Tabancası Hakkında Herşey

​​​​​​​Çekiçlerin yerini artık çivi tabancası yer aldı. Fazla gürültüden ve fazla efor sarf etmekten sizi kurtaracak en iyi çözüm bir çivi tabancası sahibi olmak.

Dizilmiş özel çiviler kullanan bu aletler 5 ile 7 bar basınçla çivileri ahşabın içine ateşleyerek sağlam bir montaj imkanı yaratıyor. Bunun için yapılması gereken tek şey tabancayı dik tutmak ve elinizi oynatmadan tetiğe basmak.

Çivi Tabancasının Temel Parçaları Nelerdir?

Hava tıkacı, tutma sapı, tetik, silindir dış kabı ve fişeklik çivi tabancası parçalarındandır.

Çivi Tabancası Nasıl Çalışır?

Basınçlı hava ilk önce tutma sapından doğru ilerleyerek çivi tabancasına girer. Tetik mekanizmasının içindeki küçük bir delik vardır. Bu delik havanın belli bir kısmını bir tüp içinde ilerlemesini sağlar. İlerleyen hava silindir bölümüne geçer ve basınç yaratır. Bu hava basıncı oldukça yüksektir ancak makine havayı içinde sabit tutar. Tetiğe basıldığında iki farklı olay gerçekleşir. Birincisi, tetik içindeki küçük bir kapakçık kapanarak silindirin arkasına daha fazla hava gitmesini engeller.

İkincisi, küçük bir kapakçık silindirin arkasındaki havayı boşaltarak tetik boşluğundan dışarı çıkmasını ve silindirin arkasındaki havadan kurtulmasıyla geriye doğru açılmasını sağlar. Böylece silindir açıkta kalır ve tutma sapından gelen basınçlı hava silindiri iter. Silindirin ucundaki iğne kontrollü bir şekilde havayı serbest bırakır. Serbest kalan hava fişeklikten çivileri bir saniyeden daha kısa bir sürede ateşler. Çivi tahtanın içine hızlı bir şekilde girer. Bu mekanizma tabancadaki basınçlı hava bitene kadar seri bir şekilde devam eder.

Çivi Tabancası Nerelerde Kullanılır?

Çivi tabancası, ahşap ve yarı sert zeminlerde montaj yapmak üzere kullanılır. Tabancanın kullanım alanları arasında, yatak imalatları, koltuk ve döşemeler, mobilya sektörü, paletler, ahşap ürün tamirleri gibi alanlarda kullanılabilir.

Uygulama Nasıl Olmalıdır?

Öncelikli olarak kendimizi güvene almalıyız. Çivi Tabancası kullanımından önce güvenlik gözlüğü takmalı ve mümkün olduğunca  koruyucu eldiven takılmalıdır. 
Uygulama yapacağız yüzeyler ilk önce temizlenir. İşaretleme yapılması gerekiyorsa önceden bu noktalar bir kalem aracılığı ile belli edilir.  Sıralı bir şekilde yer alan çiviler, Çivi Tabancası haznesine yerleştirilir. Çiviler yerleştirildikten sonra hazne kapatılır. Geri tepme yapmayacak bir yüzeyde ilk deneme atışı yapılır. Ayar modu uygun hale getirilir.

Kullanıma uygun hale getirilen çivi tabancası artık hazırdır. Uygulama yapacağımız ürün noktaları birleştirilir ve önceden belirlediğimiz noktalara makinenin ağız kısmı yerleştirilir. Çivi tabancası doksan derece açıyla sabit tutularak tetik yardımıyla ateşleme yapılır. Uygulama alanı genişliği ne kadar büyükse ihtiyaç duyulacak çivi de o kadar fazladır.  Sağlam montaj olabilmesi için uygun uzunlukta çivi kullanılmalı ve uygun görülen kadar çivi çakılmalıdır.

Bazı durumlarda uygulama yapılacak malzemelerin yapısal özellikleri sebebiyle çakılan çivi ahşabı çatlatabilir. Bu durumlarda bu malzemeye uygun olacak özellikte çivi kullanılması tercih edilmelidir.

Montaj tamamlanmasından sonra yine kendi güvenliğiniz ön planda tutulmalıdır. Çivi tabancası uygun görülen bir yere kaldırılır. Fişinden çekilir. İçinde çivi kaldıysa tedbir amaçlı olarak bu çiviler hazneden çıkartılır. Makine koruması için herhangi bir tozlanma durumunda makine temizliği yapılmalıdır.

Çivi Tabancası Fiyatları?

Piyasada farklı model ve markalarda Çivi Tabancası ürünleri yer almaktadır. Kullanılacak alanlara istinaden ev tipi diye tabir edebileceğimiz çivi tabancaları varken,  daha büyük ve imalat gerçekleştiren işletmeler için de sanayi tipi çivi tabancaları bulunmaktadır. Çiviler makul fiyatlardan başlarken ölçüsüne göre fiyatı değişkenlik gösterebilir. Çivi Tabancası fiyatları da 150 liradan başlamaktadır. Çivi Tabancası fiyatları makinenin kullanım alanına göre artmaktadır. Örneğin en uygun etiket fiyatlı bir tabanca basit montaj işlerinizde kullanabileceğiniz bir tabancadır. Çivi tabancası fiyatları en yüksek modellerde 7-8 bin lira aralıklarında değişmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.