2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
3 4
Silikon Ve Mastik Fiyatları
​​​​​​​
Günümüzde piyasada pek çok kullanım alanına uygun olacak şekilde üretilen silikonlar göze çarpmaktadır. Silikon maddesi izolasyon, yapıştırma ve dolgu malzemesi olarak kullanıla bilinmektedir.
Şeffaf, beyaz, gri, kahve ve siyah gibi renklerde üretimi sağlanmaktadır. Silikonların gramajları ve boyutları kişinin tercihine göre farklılık göstere bilmektedir. Bunun sebebi piyasada pek çok gramajda ve boyutta ürünün yer almasıdır.

Silikon çeşitleri arasında mevcut bölgelere uygulaması yapıldıktan sonra ve de ürünün kuruma işlemi gerçekleştikten sonra elastik olan yapısında göze çarpan herhangi bir bozulma ortaya çıkmamaktadır. Bununla birlikte genel manada silikonlar anti bakteriyel özelliğe sahiptirler.

Uygulama işlemi sonrasında silikonlar ortalama olarak 4 ya da 8 saat içerisinde kurumaktadır. Malzemenin kullanımı adına silikon tabancasına gereksinim vardır. Silikonlar; cam silikonu, nötr silikon, ağaç silikonu gibi silikon çeşitlerine ayrılmaktadır.
 
Mastik macun nedir?

Mastik macunlar yapıştırma ve de dolgu malzemeleri olarak kullanılan ürünlerdir. Bu tip macunların kullanılma sebebi yapıştırıcı görevi görerek sızdırmazlık sağlamasıdır. Mastik maddesi tek bileşenli bununla birlikte yüksek derecede elastik bir yapıya sahip olan içerisinde poliüretan bileşenleri bulundurmakta olan bir maddedir ve de bu yapıştırıcı maddenin temel niteliği sızdırmazlık ve genleşme sağlamasıdır.

Aynı vakitte kimyasal bir şekilde sertleşen ve akmaz bir niteliğe de bu malzeme sahiptir. Solventsiz olan, bununla birlikte çok esnek bir niteliğe sahip olan ve bütün sert yapıda ki hareketler karşısında dayanıklı bir ürün olan mastikler aynı vakitte UV ışınlarına, çok uzun vakit temas olmadığı sürece organik ve de inorganik alkalilere ve asitlere, yakıtlara, yağlara, pek çok değişik kimyasal ürüne dayanıklı bulunan sosis tarzı izolasyon ve derz dolguda kullanılan ürünlerdir.
 
Silikon ve mastik arasında ki farklar nelerdir?

Öncelikle kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedirler.
Silikon İzolasyon ve yapıştırma malzemesi iken mastik dolgu ve yapıştırma ürünüdür.
Kullanım yerleri birkaç mekan haricinde benzerlik göstermektedir. Mastikler küçük çatlakların onarımın da daha kullanılası ürünlerdir.
İki ürünün de oldukça fazla renk çeşidi bulunurken silikonun renk çeşitleri mastik renk çeşitlerine göre biraz daha fazladır.
Silikonun gramajı 50 g - 70 g - 310 ml İken, mastiklerin gramajları genel olarak 100 g - 200 g - 310 ml - 25 kg gibidir.
Aralarında ki büyük farklardan bir tanesi boya tutup tutmama hususundadır. silikonlar boyanamıyor iken mastikler boyana bilinmektedir.
silikonlar kuruduklarında elastikiyetlerini kaybetmemektedirler, mastikler ise kuruduktan sonra elastikiyet özelliklerini kayıp ederler.
İki üründe anti bakteriyel ürünlerdir.
Silikonlar beş dakika gibi kısa bir sürede kirlene bilirlerken mastikler yirmi beş dakika gibi bir sürede kirlenirler.
Silikonların koruma süreleri dört ila sekiz saat arasındadır, mastiklerin ise on iki ila yirmi dört saat arası bir koruma süreleri vardır.
İki ürün de UV dayanıklı ürünlerdir.
Kullanım şekillerine gelindiğinde silikonun sürümü için silikon tabancaları, mastiklerin kullanımı için ise mastik tabancasına ihtiyaç duyulmaktadır. Silikon tabancaları fiyat olarak her bütçeye hitap edebilmektedir. On liradan başlayarak kalitesine göre fiyatı farklılık gösterir.
Genel olarak ortalama fiyatlarına bakıldığında ise silikonların mastiklerden daha pahalı oldukları göze çarpmaktadır.
 
Silikon ve mastik fiyatları ortalama ne kadardır?

Silikon ve mastik çeşitleri çok fazla olduğundan silikon ve mastik fiyatları da her bütçeye hitap edebilmektedir. Silikon ve mastik çeşitleri ‘nin çok olması silikon ve mastik fiyatları ‘nı düşürmüştür. Silikon fiyatlarına bakıldığında on liradan başlayıp ürünün gramajına göre fiyatı farklılık göstermektedir. Keza mastik fiyatları da silikon fiyatları gibi uygundur. Onlarda çok cüzi miktarlara temin edile bilinmektedir. Beş lira gibi fiyattan başlayarak gramajına ve kalitesine göre fiyatları farklılık göstermektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.