2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Kapı Kilitleri
​​​​​​​
Kaliteli markalar ile farklı tipte kilitlere sahip olabilir, ihtiyacınız olan ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Yapı ve tespit malzemelerini de bulabilirsiniz, güvenlik kategorisinde farklı tipte kilitler sunulmaktadır. Kale kategorisinde çeşitli alanlarda kullanılan bu tip kilitleri alabilir ve kilitlerin türünü kolayca belirleyebilirsiniz.

Bu kategoride, silindir kilitleri, gömme kapı kilitleri, kulplu kilitler, sirkülasyonlu kilitler, bisiklet ve motosiklet için kilitler, kilitler ve hidroliği bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü bu ürünlerin alt kategorilerinde farklı kullanım alanlarına göre kolayca bulabilir, ürünlerin özelliklerini inceleyerek ürünler hakkında bilgi edinebilir, kapı kilidi fiyatları ve markayı karşılaştırarak size uygun bir ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Geniş bir kod yelpazesinden elde edilebilecek silindir kilitleri kategorisinde, ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu ürünler arasında, anahtarlık, matkap ve tornavida gibi cihazlarla kendi başlarına kilitlenen silindir kilitleri alabilir ve bu silindir kilitlerini güvenle kullanabilirsiniz. Gömme kilitleri kategorisinde, iç mekan ve banyoya uygun kilit çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Yüksek sıcaklık ve güç durumunda aktif alarm sistemi olan bu dijital kilitleri bir kart veya şifre girme seçeneğiyle birlikte kullanabilirsiniz. Hem iç hem de dış mekanlarda kolayca kullanılabilecek kategoride asma kilitler bulabilirsiniz, ancak bir arada satılan, ancak çelik kilitler ve kürekler ile satılan asma kale kilit modellerini bulabilir ve kategorideki farklı uzunluktaki zincir tiplerini alabilirsiniz.

Kapı Kilidi Nasıl Kurulur?

Yeni bir eve ya da işe taşındığınızda ya da anahtarınızı kaybederseniz, yapılacak ilk şey anahtarı değiştirmektir. Sadece anahtarları değiştirmek size zaman ve para kazandırır. Çelik bir kapı kilidini değiştirirken, yeni kilitleme göbeği kapınıza oturmalıdır. Kapınızda uygun bir kilit bulduğunuzda, değiştirilmesi kolaydır. Yeni bir kilit takarken, kilit silindirini kapıdan çıkarılmış eski kilidin içine doğru şekilde yerleştirin. Yeni kapı kilitleri ile verilen vidaları taktıktan sonra, vidaları vida boyutuna uygun bir tornavida ile sıkın.

Kapı Kilidi Nasıl Çıkarılır?

Eski kapı kilidini çıkarmadan önce kapıyı açın. Ardından kilidin ortasındaki vidayı uygun bir tornavidayla çıkarın. Kilit tipleri değişiklik gösterdiğinden, çıkarılacak vidanın konumu değişebilir, bu nedenle her bir kilidin özelliklerini dikkate alarak önce genel bir inceleme yapılması gerekir.
Kapı kilidindeki vidayı söktükten sonra kilit silindirini çıkarmak gerekir. Kilit göbeği kopmazsa, kilitteki mandalın bir kısmı yana kaydırılmıştır. Bu durumda, mandalı düz bir pozisyonda hareket ettirmek için bir kale kilit veya tornavida kullanın ve ardından kilit silindirini çıkarın.

Kapı Kilitleri Türleri

Bu koleksiyonda gömme kapı kilitlerini, bilyalı kilitleri, yarıklı kilitleri, çekmece kilitleri, kilitleri olan kilitleri ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Çocuklu aileler için veya ek güvenlik sağlamak istiyorsanız, koleksiyonda farklı boyutlarda kapı cıvataları da bulabilirsiniz.

Bir Kilidin Güvenli Olup Olmadığı Nasıl Belirlenir?

Bir kapı kilidinin güvenli olup olmadığını belirleyen en önemli kısmı kapı çekirdeğidir. Bu nedenle, bir kapı kilidi seçerken kapı silindirinin güvenliği kontrol edilmelidir. Örneğin, güvenlikleri ile bilinen kilitli kapı kilitleri, kapı silindiri açılmaya zorlandığında kapının açılmasını önler.

Herhangi Bir Kapı Ve Alanı Açabilen Kilitler

Kilitler, kullanımlarına ve özelliklerine bağlı olarak birçok farklı seçeneğe sahiptir. İç ve dış kapılar için kullanılan kale kapı kilitleri, en çok ihtiyaç duyulan çelik veya benzer kapı sistemleri için kilitleme mekanizmasını kontrol eden sistemlerdir. Silindir kilitleri her zaman değiştirilebilir. Dış kapılar için mandal veya anahtar modeller kullanılabilir.

İç kapılarda kullanılan kilitler daha basit bir tasarıma sahiptir. İç kapılar, kilit bir sistem kullanarak kilitleyen ve kapanan sistemlerdir. Asma kilit tipleri, özel tasarımlı mekanlarda asmak için kullanılan basit kilit tipleri arasındadır. Aşağıda kilit kısmı bulunan modeller çelik ve benzeri malzemelerden yapılmıştır. Asma kilitlerin tuşları veya tuşları vardır. Ayrıca kolye modelleri çeşitli ebatlarda mevcuttur ve ihtiyaçlara göre sunulmaktadır.

Asma kilit modellerine benzer özelliklere sahip kablo kilidi türleri de mevcuttur. Buradaki asma kilitler aksine, metal kilidin içinde sağlam kablolar kullanılır. Dış kapılar için ek güvenlik sağlamak amacıyla zincir mandalları kullanılmıştır. Cıvata olarak bir zincir ve benzeri bir malzeme kullanıldığında, belirli bir miktarda kapı açılmasına izin verilir.

Güvenlik klipsleri benzer özelliklere sahiptir ve dış kapılarda kullanılmaktadır. Sürgülü kale kapı kilitleri basit kapılar için tercih edilen modellerdir. Bahçe veya ahşap kapılar gibi yerlerde kullanılabilir. Özellikle çekmece kilitleri için tasarlanmış modellerde bulunur. Bu modelleri açmak istemediğiniz kutular için kullanabilirsiniz.

İpucu: Bir Kilit Nasıl Seçilir?

Kilit seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey var. Evlerin veya iş yerlerinin dış kapılarında kullanılacak kilit tiplerine dikkat edilmelidir. Seçilen modelin yeterince kırılmaması ve kolayca kırılmaması veya açılamaması önerilir.

Kilit ve hazneli göbekler, diğer modellere kıyasla daha fazla güvenlik sağlar. Aynısı dıştan takma modeller için de geçerlidir. Kullanıldıkları alanları korumak için kaliteli ürünler tercih edilmelidir. Dairenin dış kapılarında kullanılan elektrikli modeller çok yoğun olarak kullanılabilir. Katı yoğunluğa, yoğunluğa zarar vermeyecek şekilde katı ürünler tercih edilmelidir. Bu minvalde kapı kilidi fiyatları, ürettikleri malzemeye ve özelliklere bağlı olarak değişmektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.