2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Boya Malzemeleri

Dekorasyonların en vazgeçilmez öğelerinden olan boya kullanılan ekipmanların doğru seçilmesi ile mükemmel hale getirilebilir. Bu sebeple boyaya başlamadan önce ne tür boya malzemeleri kullanmanız gerektiğini öğrenmelisiniz.
 
Boya Fırçaları
 
Boyanın yüzeye uygulanmasına yarayan araçlara boya fırçası denmektedir. Boya malzemeleri arasında en çok bilinenleridir. Boya fırçalarını genel olarak iki gruba ayırabiliriz. Öncelikle yağlı boya fırçaları yağlı boyanın uygulanacağı ahşap yüzeyler için uygundur. Boyayacağınız alanın genişliğine ve ince işçilik gerektirip gerektirmediğine göre fırçanızın boyutunu belirlemelisiniz.
 
Diğer bir boya fırçası çeşidi ise kestirme boyalardır. Duvarlarınızı boyarken kullanacağınız bu fırçaları girintili yerleri boyamak için kullanabilirsiniz.
 
Fırçalarınızı verimli kullanabilmeniz için onları uygun boyutlarda seçmeli ve uzun ömürlü olmaları için bakımlarını doğru yapmalısınız.
 
Doğru ölçülerde alınmış fırçalar sizi fazla boya kullanımdan koruyacaktır. Böylelikle hem boyayı israf etmemiş olacaksınız hem de boyanın görünümünü bozmamış olacaksınız. Fırçanızı hiçbir zaman boyaya tam olarak daldırmayın. Ayrıca fırçanızı boyaya daldırdıktan sonrada hemen çıkarmayın. Birkaç saniye boyanın içinde bekleterek kılların boyayı emmesini sağlayın. Sonrasında fırçada ki fazla boyanın süzülmesini bekleyin ve son adım olarak da fırçanızı boya kabınızın kenarına sürerek fazla boyadan arındırın. Böylelikle fırçanızın yüzeyinde ki boyanın eşit dağılmasını sağlamış olacaksınız.

Eğer boya yaparken mola vermeniz gerekirse fırçanızı kesinlikle boyanızın içinde bırakmayın. Boya işleminiz bittikten sonra ise mutlaka fırçanızda ki boyaların kurumasına izin vermeden fırçanızı temizleyin. Kuruyan boyalar fırçanızdan arınmayacaktır. Bu da fırçanızın işlevini bir daha yerine getirememesine sebep olacaktır.
 
Sprey Boyalar
 
sprey boyalar diğer boyalara göre kullanımları oldukça rahat ve basit olan boya türleridir. Ayrıca sprey boyalar birçok farklı yüzeylerde kullanılabilir. Camdan metale, ahşaptan porselene kadar birçok kullanım alanı mevcuttur. Bu sebeple sprey boyalar hobi amaçlı olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Spreylerin kullanımlarının bu kadar kolay görünmesi sizi yanıltmasın.

Boyama yaparken eğer uygun adımları takip etmezseniz boyamanızdan istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.
Uygulamaya başlamadan önce doğru sprey boyayı seçmelisiniz.
İkinci adım olarak ise uygulama yapacağınız alanın iyi havalandırılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
Uygulamaya başlamadan önce mutlaka ürünün üzerinde ki talimatları okuyunuz.
Daha sonra boyanacak cismi kirlenmesini göze alabileceğiniz örtü, karton gibi bir alanın üzerine koyunuz.
Uygulama yapacağınız yüzeyin temiz olduğundan emin olun.
En iyi sonucu elde etmek istiyorsanız uygulama yapmadan önce yüzeyin pürüzsüz olduğundan emin olun. Eğer yüzey pürüzsüz değil ise o zaman yüzeyi zımparalayın ve kurutun.
Sprey boyanızı en az 1 dakika süre ile çalkalayarak boyanın iyice karışmasını sağlayın.
Püskürtme tekniği ile yüzeyi boyayın. Eğer bir noktada fazla kalırsanız oranın renginin daha koyu ve parlak olacağını unutmayın. Paralel şeritler halinde püskürtmeyi yapın.
En az 25 cm uzaklıktan uyguladığınız boyanıza ikinci bir katı atmak isterseniz ilk katın kuruması için 20 dakika kadar bekleyin.
Yüzeyin boyanmasını istemediğiniz yerleri için maskeleme yapın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.