2000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Filtre
{{ CAT. NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Bant Çeşitleri

Türkiye genelinde 30 mağaza ve güler yüzlü personeller ile hizmet veriyoruz. Hırdavat sektöründe en çok ihtiyaç duyulan bantların neredeyse tüm çeşitleri mevcut. Bez bantlar, çift taraflı bantlar, koli bantları ve daha pek çok çeşitleri var. Günümüzde her alanda bant çeşitleri gerekiyor. Tamir, tadilat ve bakım alanında gereken bantlar, ev dekorasyonda da hayat kurtarıyor. Tesisatlar içi de gereken bantlar, elektrik kabloları bantlamak için de kullanılabiliyor. 

BEZ BANTLAR NERELERDE KULLANILIR?

Özellikle oto tamiri, montaj ve işçilikte kullanılan bez bantlar hayat kurtarıyor. Oto elektriğinde ısıya dayanıklı olan bez bantlar kullanılarak aynı zamanda dekoratif bir görünüm de sağlıyor. Kaliteli bu bez bantlarından kullanıldığında zamanla açma problemi de asla görülmüyor. Günlük hayatta bakım, onarım ve tadilat işlerinde bez bantlar kullanılarak tamirat işleri kısa sürede yapılıyor. Fiyatı da uygun olan bu bantlar hayat kurtarıyor. 

ÇİFT TARAFLI BANTLAR NE İŞE YARAR?

Günlük hayatta çift taraflı bantlar kullanılarak montaj ve tamirat işleri yapılıyor. Malzemelere zarar vermeyen bu bantlar, otomotiv, yalıtım, profil ve ambalaj gibi daha pek çok alanda kullanılıyor. Özelikle evlerde dekoratif tablolar ve saatler bu bantlar sayesinde duvarda iz bırakmadan yapıştırılıyor. Çift taraflı bantların görünmesini istemeyenler şeffaf renklerini tercih edebilirler. Merdiven kaydırmazlık bantları çift taraflarıyla uzun süre dayanabilirler. 

DERZ BANDI KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Duvar boyama ve alçıpan tavan sistemlerinde ders bandı kullanılır. Bölme duvar, giydirme, duvar ve asma tavan sistemlerinde kullanılan derz bantları, çatlakları önler. Kendinden yapışkanlı ve cam elyaf özelliği taşıyan bu bantlar hayat kurtarıcı ürünlerdir. Alçı levhaların ek yerlerinde çatlakları önleyen bu bant türleri genellikle boyacılık sektöründe kullanılır. 
Oldukça kaliteli ve uygun fiyata satılan bu bantlar su sızdırmaz bir özelliğe sahipler. 

ELEKTRİK BANDI NASIL KULLANILIR?

Elektrik sektöründe kullanılan elektrik bandı ısı ve ses yalıtımında kullanılır. Bu bantlar klimalardaki boru yalıtımında da kullanılabilir. Oldukça önemli riskler taşıyan elektrik alanında kullanılan bu bantlar aleve dayanıklıdır. Elektrik bantlarının en önemli özelliğinden birisi ise ısılara dayanıklı olarak üretilmiş olmasıdır. Boyu ve renkleri değişiklik gösteren elektrik bandı fiyatları da değişiyor. Bantların siyah, gri, mavi, kırmızı, sarı ve yeşil renkleri bulunuyor. 

KENAR BANTLARI NERELERDE KULLANILIR?

Mobilyacılık sektöründe son derece önemli olan kenar bantları şerit şeklindedir. Mobilyaların köşelerine uygulanan bu bantlar, mobilyaların ömrünün uzun olmasını sağlıyor. Mobilyalara şık ve estetik bir görünüm sağlayan bu bantlar, günümüzde pvc kenar bandı olarak da kullanılıyor. Mobilyanın genel yüzey kaplaması sonra erdikten sonra kullanılan bantların farklı çeşitleri de mevcut. Tutkallı kenar bandının yanı sıra 3D kenar bandı da en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

KOLİ BANTLARI NERELERDE KULLANILIR?

Taşınırken oldukça zorlu olan bu süreçte koli bandı hayat kurtarıcıdır. Günlük hayatta pek çok alanda kullanılabilen bu bantlar, büyük karton kutuları paketlerken kullanılıyor. Farklı renkleri de bulunan koli bantları genellikle saydam renklerde bulunuyor. Genellikle geniş şeritli olan bu bantlar, kolileri daha sıkı bir şekilde kapatıyor. Günlük hayatı kolaylaştıran koli bandı fiyatları da çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor. Açık ve koyu renkleri bulunan bu koli bantları, özellikle ağır eşyaların taşındığı kolileri kapatmakta etkili. 

MASKELEME BANDI NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Diğer bantlara göre adı daha az duyulmuş olan maskeleme bantları, yüzeylere kolay bir şekilde yapışır. Boya ve badana gibi işlerde kullanılan maskele bantları boyanan yüzeyin kirlenmesini önler. Kirlenmesi istenmeyen yerlere maskeleme bandı yapıştırılarak boyanın temiz kalması sağlanır. Kolay biçimde istenilen şekli alan bantlar elastik bir yapıya sahiplerdir. Yüzeylerde iz bırakmayan maskeleme bandı, çok kolay bir şekilde sökülebilir. Maskeleyici ve koruyucu bir biçimde kullanılan bantlar ısıya da dayanıklıdır. 

EN İYİ BANTLAR NASIL SEÇİLİR?

Birbirinden farklı seçenekleri bulunan bantlar satın alınırken kullanılacağı yerler ve kaliteleri göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılacağı yere göre seçilen bantlar her zaman kaliteli ve uygun fiyatlı olmalıdır. Elektrik bandından koli bandına kadar pek çok çeşidi olan bantlar, özenle seçilmeli. Seçildiği alana uygun kullanılmalıdır. Isıya ve ağırlığa dayanıklı olan bantlar aynı zamanda uzun süre rahatlıkla kullanılabilir. Bant seçiminde her zaman dikkatli olunmalı. Fiyatları da mutlaka karşılaştırılmalı. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.