1000 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
Menü
Sepetim
Mutfak Dekorasyonunda Eviye Seçimi
26.04.2021

Mutfak Dekorasyonunda Eviye Seçimi

Mutfak Dekorasyonunun Önemi Hakkında Genel Bilgi

İlk çağdan bugüne kadar mutfaklar sadece yemek yeme alanları değil birlikte vakit geçirilen ortak alanların başında gelmektedir. Mutfak dekorasyonunu oluştururken mutfakların yemek hazırlanan mekanların ötesinde aile bireylerin ya da misafirlerin bir arada vakit geçirdikleri yerler olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Mutfak dekorasyonunda işlevsellik ve fonksiyonelliğe dikkat edildiği kadar mutfağın tarzına ve ev dekorasyonu ile olan uyumuna da dikkat edilmelidir. Mutfak dekorasyonunda eviye modelleri seçiminden, tezgah, aydınlatma, aksesuar, mobilya seçimine adar birçok farklı detay bulunmaktadır.

Mutfakta istenilen lezzetli yemeklerin rahat ve kolay bir şekilde yapılmasının sağlanabilmesi için mutfak dekorasyonunda eviye modellerinden, tezgah ölçülerine hatta aydınlatmaya kadar önemsiz gibi gözüken bir çok detay hayat kurtarıcı bir işlevsellik ve kolaylık sağlamaktadır.

Mutfak Dekorasyonunda İşlevsel ve Doğru Tasarım için Yapılması Gerekenler Hakkında Genel Bilgi

Ev dekorasyonunun en önemli yeri olan mutfaklar için işlevseli fonksiyonel ve bütünsel tasarımlar için pek çok farklı detay düşünülerek hareket edilmelidir.

1. Fonksiyonel ve İşlevsel

Mutfak dekorasyonlarının fonksiyonel ve işlevsel olmasının sağlanması için Mutfak Çalışma Üçgeni prensibine uygun olacak şekilde dizayn edilmelidir. Bu şekilde hazırlanan mutfaklar mutfağı işlevsel olmasını sağladığı için kişilerin de hayatını kolaylaştıracaktır. Mutfak çalışma üçgeni mutfakta yapılan ya da yapılması planlanan işin daha kısa sürede ve daha kolay bir şekilde yerine getirilmesine destek olmaktadır.

Kullanışlı ve rahat bir mutfak çalışma üçgeni için mutfakta yer alan üç ana parçanın birbiriyle uyum içerisinde olması önem arz etmektedir. Mutfak üçgen çalışma alamı için yemek hazırlama kısmında ocak, yiyeceklerin hazırlanması kısmında buzdolabı, yıkama alanında ise eviye modelleri seçiminde bir bütünlük olması gerekmektedir. Bir yemeğin iyi ve hızlı bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olan bu üç alanın mutfak tasarımında üçgen şekli oluşturacak şekilde konumlandırılmasının sağlanması mutfağın fonksiyonel ve işlevsel olmasında yardımcı olmaktadır.

Mutfak üçgen çalışma stiline uygun olacak şekilde hazırlanan mutfaklar U ve L tipli olan mutfaklardır.

Mutfak dekorasyonunun hayatı kolaylaştırması için mutfak üçgen prensibi dışında farklı detaylar göz önünde bulundurularak da mutfak dekorasyonu fonksiyonel ve işlevsel olabilmektedir. Bunun en güzel örneği ise mutfakta yemek hazırlamak için en çok vakit geçiren kişinin kullanmayı tercih ettiği ele göre eviye ve buzdolabı konumlandırmasının sağlaması da efektif olacaktır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise kullanıcıların boylarına göre kullanılması tercih edilen tezgahların seçimi olacaktır.

2. Mutfak Tasarımında Eviye Seçimi

Mutfak tasarımının yapılmasında eviye seçimi önem arz etmektedir. Eviye model seçimi yaparken tercih edilen eviyelerde damlalık, kesme tahtası, yıkama alanı, alttan montajı olacak şekilde çöp toplama alanı mutfak kullanıcıların hızlı ve konforlu bir şekilde hareket etmelerine yardımcı olacaktır. Seçilen eviye modelinin işlevselliğine ve aksesuarlarına göre de eviye fiyatları artacak ya da yükselecektir.

Eviye modeli seçimi yaparken işlevsel ve fonksiyonel olmasının sağlanması açısından dikkat edilmesi gereken mutfak malzemelerinde en geniş kapların tercih edilen eviye modelinde rahat bir şekilde yıkanıp yıkanamadığının göz önünde bulundurulmasıdır. Günümüzde her evin ihtiyacına ve dekorasyonuna uygun olacak şekilde eviye modelleri bulunmakta olup; seçilen modele göre de eviye fiyatları farklılık göstermektedir.

 

Şarjlı Matkaplar: Her İşiniz İçin Enerjik Yardımcılar

Şarjlı Matkaplar: Her İşiniz İçin Enerjik Yardımcılar

Evdeki veya işyerinizdeki projeleri başarmak için vazgeçilmez bir araç olan şarjlı matkaplar, her türlü matkap işinizi kolaylaştırmanın en iyi yollarından biridir. Kablosuz, taşınabilir ve güçlü bir şekilde tasarlanmış olan şarjlı matkaplar, herhangi bir elektrik prizi veya uzatma kablosu gerektirmeden işlerinizi hızlıca halletmenize yardımcı olur. Bu blog yazısında, şarjlı matkapların ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve size neler sunabileceğini inceleyeceğiz.

25.10.2023
Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde ankastre set mutfakların vazgeçilmez unsurları olarak yer almaktadır. Gerek mutfakta yer kaplamayan pratik özellikleriyle, gerek mutfağa farklı bir görünüm kazandıran şekilleriyle estetik bir hava yaratan ankastre, Fransızca "encastre" kelimesinden dilimize geçmiş olup, bir yere veya oyuğa yerleştirilmiş (eşya veya tesisat )manasına gelmektedir.

10.09.2021
Modern Dekorasyon Önerileri

Modern Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonlarına ilgi duyan ya da evlerini yeniden dekora edecek kişiler için yeni sezon pek çok dekorasyon önerisi bulunmaktadır. Belirli bir konsept üzerinden ilerlemek isteyen kişiler için renk uyumları ve eşya seçimleri en önemli kriterlerden biridir. Ev dekorasyonunda salon ve oturma odası dekore edecek kişiler duvar renklerinden koltuk seçimlerine kadar belirledikleri konseptte devam etmektedir. Bu sene evlerde bohem tarz dekorasyon ürünleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Dekorasyon konusunda sade ama modern görünüm elde etmek isteyenler bohem tarza yöneliyor.  

26.04.2021
Mutfak Dekorasyonunda Eviye Seçimi

Mutfak Dekorasyonunda Eviye Seçimi

İnsan hayatının büyük bir çoğunluğu iş yerinde hayatının kalan diğer kısmı ise ev ortamında geçmektedir. Bu yüzden ev dekorasyonun doğru ve ev halkının hayatını kolaylaştıran şekilde dizayn edilmesi büyük önem taşımaktadır. Zamanın önemli bir kısmının geçirildiği bu ortamlar kişilerin huzuruna, enerjisine ve mutluluğuna direkt olarak etki etmektedir. Ev dekorasyonun ise en önemli noktalarından birisi mutfaklardır. Çünkü mutfaklar aile bireyleriyle ve misafirlerle en çok bir arada zaman geçirilen evin olmazsa olmaz bölümlerinden biridir.  

26.04.2021
Anahtar Çeşitleri

Anahtar Çeşitleri

Anahtarlar farklı format ve özellikleri ile yaşadığımız bütün alanlarda ihtiyacımız olan ürünlerdir. Özellikle de su tesisatları gibi tesisatların bulunduğu ve cıvata ya da vidası bulunan sistemlerin olduğu yapılarda anahtarlar olmadan herhangi bir işlem gerçekleştirmek mümkün değildir.

26.04.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.