sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Görünüm:
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Genellikle sunta, tahta, mobilya sert zemin döşemelerin kesiminde kullanılan testere bıçakları, özellikle marangozluk mesleği ile uğraşan insanlar için önemlidir. Bir testere için bıçak olmaz ise olmazdır.

Çünkü bu kesici aletler kırılması zor olan tüm zemin ve mobilyaları kolay ve rahat bir şekilde parçalamayı sağlar. Bu sayede el testeresi ile uğraşıp hem vakit kaybedip hem de fazladan efor sarf etmek yerine elektrikli testere bıçağı ile zahmetsiz olarak iş yapmak mümkündür. 

Testere Özellikleri 

Sizlerin de bildiği gibi bir çeşit kesici olan testerelerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu farklı çeşitleri ile testereler kullanılacak yere ve malzemeye göre tercih edilip alınmalıdır. İçlerinden elektrikli olanları günümüzde en çok tercih edilen modellerdendir. Çünkü elektrik gücü ile kesilecek olan malzeme kol gücünü yarısından çok daha aza indirger. Bu sayede de hem zamandan hem de insan gücünden tasarruf sağlanmış olur. 

Ayrıca elektrikli testerelerin diğer modellere göre daha çok tercih edilmesinin nedeni ise fiyatının benzinli testerelere göre maliyetinin daha uygun fiyatlı olmasıdır. Ayrıca motor ile çalışan benzinli modellere göre ağırlık olarak çok daha hafiftir. Bu modellerin tüm özellikleri içerisinde tek bir dezavantajı vardır. Elektrik enerjisi ile çalışan bir model olduğu için bu testere modelini kullanacağınız yerde mutlak suret ile priz bulunmalıdır.

Testere Bıçak Modelleri 

Her alanın kesim işlemi tek bir bıçak yardımı ile sağlanamaz. Testere bıçakları kesimi yapılacak alana göre farklılık gösterir. Bu işlem genelde dairesel testereler için geçerlidir. Dairesel testereler için üretilmiş olan testere bıçağı çeşitleri bulunmaktadır. 

Eğer kesim yapacağınız alanın muntazam bir düzlükte olmasını istiyor iseniz HSS bıçağı adı verilen bıçak çeşidini kullanmalısınız. Bu bu çak çeşidi kesimi yapılan alanı son derece düz ve pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlar. Daha titiz ve ince çalışmalar için önerilen kesme bıçak çeşididir. 
Bir başka bıçak çeşidi ise karbit uçlu bıçaklardır. Bu bıçaklar diğer bıçak çeşitlerine göre çok daha uzun süre dayanıklı kalan bıçak çeşididir. Kalın ve sağlam bir çelikten üretilmiş olması ile elbette ki testere kullanıcıların gözdesidir. 

Testere Marka Çeşitleri 

Testere kullanıcılarının daha iyi bildiği gibi nasıl ki cep telefonu yahut bilgisayar markaları çeşit çeşit ise testere çeşitleri de markadan markaya değişiklik göstermektedir. Bu anlamda düşünüldüğünde testere kullanıcılarının işinin ehli ve bu imal işine yürek vermiş markalardan daha uzun ömürlü testere almaları mantıklı bir seçim olacaktır. ,Testere markaları  içerisinde kullanıcıların da en iyi bildiği kaliteli bir marka olan aeg testere gelir.

Bu marka testere markaları içerisin de kuşkusuz ki en kaliteli olandır. Bu anlamda düşünüldüğünde de daha kaliteli markalar alıp uzun soluklu kullanmak kalitesiz bir marka ile  kısa süreli çalışmaktan çok daha mantıklı bir adımdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.